
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 12 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bag |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Row Spacing | 2 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 497
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11290
Ext.Price$0.11290
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11290 | $0.11290 |
| 10 | $0.10040 | $1.00400 |
| 50 | $0.08928 | $4.46400 |
| 100 | $0.08203 | $8.20300 |
| 500 | $0.07537 | $37.68500 |
| 1000 | $0.06926 | $69.26000 |
| 3000 | $0.06397 | $191.91000 |
| 5000 | $0.05909 | $295.45000 |
